(chętnie zrobiłabym coś z areną)
Większe święto
Mniejsze święto
Jak chcesz to obchodzisz
Rocznica watahy: 17 lipiec: 5 dni świętowania, na tereny przyjeżdża targ, z nowymi ziołami, przedmiotami, unikalnymi rzeczami i księgami. Są atrakcje i zabawy, oraz ognisko (nie, nie palimy marzanny) można też wtedy zrobić konkursy. (trzeba to rozwinąć)
Wielkanoc: Święto ruchome (w kwietniu). Jajka, kurczaki, zajączki i ból brzucha po zjedzeniu cukrowego baranka. Event bardzo możliwy.
Boże narodzenie: Od 24 grudnia przez następne 3 dni. Chyba nie muszę opisywać, jego obchodów. Możliwe są w tym okresie eventy.
Sylwester/Nowy rok: 31 grudnia/1 styczeń. Raczej nic ciekawego się nie dzieje. Występowanie eventu raczej znikome. Każdy obchodzi na swój sposób.
Święta bogów:
10 maj: Święto Lasu. Plecenie wianków coś mówi? W ten dzień dziękujemy bogu oraz naturze za dary, jakie nam daje. Spalamy po jednej, specjalnej roślinie którą udało nam się znaleźć, przy której zmawiamy krótką "modlitwę". Robi się kadzidełka, świeczki zapachowe, dekoruje kwiatami (czy tam trawą i inną roślinnością) siebie, innych, towarzyszy... wszystko w sumie można.
14 luty: Tak zwane walentynki, jednak jednocześnie jest to dzień Larnis. Jako jedna z nielicznych doczekała się swojego święta. Dajecie innym czekoladki, walentynki i inne
Samotnicy jeśli chcą szczęścia w związku, spalają płatek frezji owinięty miętą.
W ten dzień również, trzy wilki które wcześniej się zgłosiły, sprzedają masowo eliksir miłości i talizmany szczęścia, jedynie za 1 cs!
14 sierpień: Święto wszystkich Bogów. Obchody zaczynają się od 17:00. Zakwitają wtedy kwiaty Kasidi, oświetlające w mroku ścieżki. Ogólnie uczta, świętowanie i tp. Każdy może podzielić się swoimi zbiorami w sali biesiadnej na dworze w pałacu, wokół której rozciąga się winnica. Możemy prosić o błogosławieństwo bóstwa jakie tylko chcemy, składając wcześniej ofiarę z jakiegoś z naszych zbiorów. Bogowie mogą schodzić na dłużej na ziemię, nie łamiąc wtedy praw (wtedy też nasze kochane szczenięce półbogi mogą spotkać się z tatusiem) Są sprzedawane breloczki, talizmany, amulety i wszystkie inne badziewia które tylko mogą wcisnąć wam sprzedawcy, na stoiskach różnych bogów.
Dodatkowe obchody (pomysły?):
Święto miodu: Trwa od 12 do 15 czerwca.
- W pierwszy dzień jest masowe zbieranie miodu - z uli, i gniazd pszczelich wydobywany jest miód lub ramki (zakaz używania mocy moi drodzy), które trzeba potem wywirować w prowizorycznej wirówce. Z rana zbiera się wosk, który przez cały dzień się wytapia na słońcu i zlewa do foremek świec. Pod koniec dnia wszystkie wilki podliczają ilość zdobytego miodu, która osoba zdobyła najwięcej, jest ogłaszana królem lub królową pszczół.
- Drugiego dnia wilki robią wypieki, do którego używany jest zebrany poprzedniego dnia miód. Wieczorem jest wielkie świętowanie - Wilki jedzą to co upiekły i piją miód pitny z poprzedniego roku.
Świętowanie trwa aż do wieczora następnego dnia, wtedy też cały miód który został, przelewany jest do beczek, zalewany wodą i zakopywany pod ziemią do następnego roku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz